Klitoris Estetiği

Klitoris Nedir?

Klitoris, kadın organı olan ve orgazm merkezi olarak kabul edilen bir organdır, erkeklerde penise karşılık gelmektedir. Kan damarları ve sinirler açısından zengin bir organ olan klitoris, oldukça hassas bir yapıdır ve uyarıldığında kanlanma bir hayli çok olmaktadır. Temel görevi, orgazmın sağlanmasıdır ve uyarıldığında erekte olarak orgazm durumu gerçekleşmektedir. Klitorisi örten derilerin çeşitli sebeplerle sarkması ve deformite olması sonucunda estetik yollarına başvurulmaktadır ve klitoris estetiği oldukça sık başvurulan bir operasyondur. Klitoris estetiği, genital estetik operasyonlarından biri olan labioplasti operasyonu ile eş zamanlı yapılabilmektedir. Klitoral hudoplasti, klitoris üzerindeki fazla dokuların alınmasına dayanan bir operasyondur. Bu operasyon labioplasti estetiği ile beraber yapılmaktadır ve bu estetiği yaptırmak isteyen kişilerin çoğu operasyondan oldukça memnun kalmaktadır.

Klitoris Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Klitoris bölgesi çeşitli nedenlerden dolayı sarkma, deformite gibi durumlara maruz kalabilmektedir ve bu durumlara maruz kalan kişiler klitoris estetiğine başvurmaktadır. Klitoris estetiği ile kişilerin cinsel haz alamama ve cinsel yaşamlarına dair olumsuz etkilenme gibi sorunlar söz konusu olmamaktadır. Klitoris estetiği yani klitoris düzeltme ameliyatı; klitoral hudoplasti ve klitoraplasti olmak üzere iki farklı şekilde yapılmaktadır. Aşağıda bu iki klitoris estetiğini detaylı olarak inceleyeceğiz ve nasıl yapıldığına dair detaylı bilgiler vereceğiz.

Klitoral Hudoplasti

Klitoris üzerini örten yapının fazla olması durumunda yapılan bir operasyondur ve operasyonda fazla dokuların alınması amaçlanmaktadır. Klitoral hudoplasti, labioplasti operasyonu ile beraber aynı anda yapılabilmektedir. Klitoral hudoplasti, Labioplasti operasyonundan farklı olarak daha fazla cerrahi tecrübe istemektedir ve alanında uzman doktorlarca operasyon yapılmalıdır. Klitoral hudoplasti operasyonunda klitoris küçültülmektedir ve operasyon yaklaşık 35-40 dakika içinde tamamlanmaktadır ancak labioplasti ameliyatı da aynı anda yapıldığı için operasyon süresinde uzama meydana gelebilmektedir. Klitoral hudoplasti operasyonu yaptırmak isteyen çoğu kişi cinsel hazzın etkilenip etkilenmeyeceği konusunda şüpheye düşmektedir fakat böyle bir durum söz konusu olmamaktadır çünkü klitorise operasyon sırasında dokunulmamaktadır. Klitoris ameliyatlarında amaç; kişiye daha iyi genital bir görünüm kazandırmak ve kendilerine olan güveni arttırmaktır.

Klitoraplasti

Klitoraplasti, klitoris derisinin büyümesi sonucu uygulanan bir estetik işlemdir. Klitoris derisi çoğunlukla hormonal bozukluklar nedeni ile büyüme göstermektedir. Bunun yanında genetik faktörler ve sık sık uzun süreli mastürbasyon yapılması da klitoris derisinin büyümesine sebebiyet vermektedir.

Klitoris Estetiği Nasıl Yapılır?

Klitoris estetiği mutlaka uzman hekimler tarafından yapılmalıdır çünkü cinsel hazzın etkilenmemesi gibi olumlu sonuçların alınması çok önemlidir. Klitoral hudoplasti operasyonu sedasyon anestezi eşliğinde yaklaşık olarak 35-40 dakika içerisinde tamamlanan bir operasyondur. Klitoris üzerindeki fazla dokular alınır ve bozukluklar düzeltilerek iz bırakmayan dikişlerle dikilir ve operasyon bitmektedir. Klitoral hudoplasti operasyonu sırasında labioplasti operasyonu da yapıldığında işlem süresi uzamaktadır ve işlem sonunda hastaların cinsel haz yönünden olumsuz etkilenmeleri, orgazm olamama gibi durumların meydana gelmesi mümkün olmamaktadır.

Ara
WhatsApp