Pubis Estetiği

Pubis estetiği, genital bölge ve çevresinde yaşanan bozulmalara profesyonel olarak müdahale edilmesi olarak tanımlanabilir. Bu operasyon mons estetiği olarak da doktorlar tarafından isimlendirilmektedir.

Son yıllarda birçok kadın tarafından tercih edilen ve cinsel yaşamda kişiye ciddi bir özgüven getiren pubis estetiği, karın altı bölge ile dış genital dudaklar arasında var olan şekil bozukluklarını ciddi anlamda azaltan veya yok eden operasyon olarak bilinmektedir.  Pubis üzerinde görülen dokuların azaltılarak daha çekici bir görünüme kavuşması sağlanan operasyonda büyük olan bölgenin daha minimal görünmesi sağlanır.

Pubis Nedir?

Bikini bölgesi olarak bilinen Venüs tepesi, pubis olarak isimlendirilmektedir. Bu bölge içerisinde yer alan pubik kemiğinin ve bakıldığında üçgen görünümü ile dikkat çeken bu yer alt karından başlayarak vajina dudaklarına kadar devam eder. Bu bölgede oluşan şekil bozuklukları dışarıdan belirgin olmasa da kişilerin cinsel yaşamlarında daha özgüvenli olabilmeleri adına ortadan kaldırılır.

Leğen kemiğinin üç farklı noktadan birleşmesi ile kasık bölgesinde ilium, iskium ve pubis adı verilen bölge oluşur. Pubis te bu kemikte uçlardan birisinin adıdır. Bu bölge üzerinde yağ birikmesi bozulmalara ve estetik görünmemesine neden olmaktadır.

Pubis Estetiği Neden Yapılır?

Pubis estetiği fizyolojik rahatsızlık geliştirmez. Ancak kişiler bu bölgede biriken yağlar nedeniyle oluşan şişkinlikten çekinebilir ve bunu kendiliğinden indiremeyebilir. Dolayısıyla bölgede biriken yağların uzman doktor tarafından alınması ve bölgenin daha göze hoş hale getirilmesi için pubis estetiği yapılır.

Pubis Estetiği Nasıl Yapılır?

Pubis estetiği genellikle son noktada yapılır. Kişi bu bölgede başlayan ve şişkinlik oluşturan yağlanmayı öncelikle uygulayacağı özel diyet programları ile halletmeye çalışabilir. Bu noktada istediği sonuca ulaşamaması kişinin pubis estetiği olmak zorunda olması anlamına gelir.

Pubis estetiği için göbek deliğinin altında açılan küçük kesiden içeriye girilir ve bu bölgenin altında bulunan kaslar ortadan kaldırılır. Bu işlemin temel sebebi daha sıkı ve belirgin bir bölge oluşturmaktır. Yine burada oluşan yağlar alınarak şişkinlik sona erdirilir ve düz pubis bölgesi ortaya çıkartılır.

Pubis Estetiği Yöntemleri

Pubis estetiği sanıldığının aksine tek yöntemle yapılmaz. Bunun için üç farklı işlem tipi vardır. Liposuction ile yağ alınarak bölgenin daha düz olması sağlanır. İkinci yöntemde lipoliz uygulaması yapılır ve cilt altında konumlanan yağ dokusunun ortadan kaldırılması istenir. Son olarak ise cerrahi yöntem ile pubis ve çevresinde oluşan yağlı doku azaltılır, bölge düzleştirilir.

Pubis Estetiği Avantajları

Pubis estetiği cinsel yönden ciddi katkılar sağlar. Bu bölgenin şişkin olması ilişkiye girerken ciddi sorunlara yol açabilir. Şişkinliğin azaltılması bu anlamda oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra kişi daha dar kıyafet ya da iç çamaşırı giymek istiyorsa pubis estetiği sonrasında bunu rahatlıkla yapabilir. Son olarak da hem cinsel hem de sosyal yönden özgüvenli hale gelir.

Ara
WhatsApp